Warsztaty Haftu Na Tamborku

Warsztaty Haftu na tamborku we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Gdańsku

Warsztaty Nowoczesnego Haftu są dla początkujących i zaawansowanych uczestników. W przyjaznej i inspirującej atmosferze pokażę moje wskazówki i kruczki wyszywania zarówno tradycyjnego jak i nowoczesnego (moje autorskie techniki) na tamborku. Stworzysz swój własny, haftowany tamborek.
Przy użyciu najwyższej jakości bawełnianych mulin DMC oraz ręcznie rzeźbionych elementów dekoracyjnych z modeliny FIMO Professional. Może nawet rozpoczniesz swoją przygodę z haftem na dłużej. Albo odnajdziesz nowy sposób na relaks i odpoczynek.

Podczas 3-godzinnego spotkania otrzymasz moją zachętę, doradztwo i techniczne wskazówki. Otrzymasz również:

 • Tamborek drewniany DMC
 • Bukiet kolorowych mulin firmy DMC
 • Specjalne igły do haftu DMC
 • Mój autorski projekt haftu
 • Elementy wzoru wykonane z modeliny FIMO od Staedtler
 • Drukowaną mini broszurkę z instrukcjami
 • Zabierzesz swoją pracę i materiały do domu
 • Herbatka albo kawa w cenie warsztatów

Czego nauczysz się na warsztatach haftu na tamborku z Nibyniebo?

 1. Podstaw haftowania: jak nałożyć tamborek na materiał, rozpoczynania haftu – jak zaczepić nić i jak zakończyć nić, jak przenieść wzór haftu, jak zakończyć pracę na tamborku.
 2. Grupy niezbędnych ściegów dla danego wzoru, na każdych kolejnych zajęciach jest inny projekt/temat. A co za tym idzie inne ściegi są omawiane i ćwiczone.
 3. Tworzenia wyjątkowych bogatych powierzchni za pomocą dostępnych materiałów.
 4. Dobierania palety barw do swoich hafciarskich projektów.
 5. Celowego budowania kompozycji.
 6. Dowiesz się w jaki sposób rozwijać się na własną rękę w dziedzinie haftu.
 7. Usłyszysz o możliwościach łączenia haftu z innymi dziedzinami sztuki.
 8. Relaksowania się przy pracy z tamborkiem i igłą

Terminy i godziny:

Wrocław 13.03.2020 godz 17.00 – 20.00 pracownia “Robótki Stefci”

Kraków 14.03.2020 godz.11.00 – 14.00 galeria “Ładniej” Justyny Małczak

Warszawa 15.03.2020 – godz. 11.00 – 14.00 pracownia “Dryg i Myk” na ul. Mraszałkowskiej

Gdańsk 28.03.2020 – godz. 12.15 – 15.15 pracownia “Koty na Płoty”

Całkowita cena 195 zł.( po przybyciu dopłacamy 100 zł do zaliczki 95 zł)

warsztaty haftu na tamborku
Tak wyglądają Warsztaty Haftu
Terminy Warsztatów Haftu na tamborku:
 • Wrocław 13 marca 2020 – wolne miejsca
 • Kraków 14 marca 2020 – wolne miejsca
 • Warszawa 15 marca 2020 – wolne miejsca
 • Gdańsk 28 marca 2020 – wolne miejsca
 • Szczecin 12 lutego 2020 – sprzedane
 • Gdynia 17 stycznia 2020 – sprzedane
 • Poznań 31 stycznia 2020 – sprzedane

Jak zarezerwować miejsce na Warsztatach Nowoczesnego Haftu ?

Rezerwacja miejsca:

 1. Wybierz swoje miasto, kliknij zdjęcię produktu
 2. Całkowita cena 195 zł. po przybyciu dopłacamy 100 zł do zaliczki 95 zł.
 3. Możesz zapłacić przelewem na konto (w ciągu dwóch dni) lub poprzez system PayPal
 4. Jeśli masz jakieś pytania o kontakt pod nr 502 709 045 lub e-mail nibynieboo@gmail.com

Koszt: 195 zł (zawarte są w tym materiały, które zabieracie do domu)

Zastrzegam sobie możliwość odwołania warsztatów jeśli nie zbierze się odpowiednia ilość osób. Wtedy zaliczka jest całkowicie zwracana.

Jeśli uczestnik odwołouje swoje uczestnictwo zaliczka nie jest zwracana.

Kto prowadzi warsztaty haftu na tamborku ?

Mam na imię Justyna Wołodkiewicz. Z pasją tworzę niepowtarzalne trójwymiarowe hafty. Zawsze stosuję w nich małe rzeźby z modeliny, co stało się moim znakiem rozpoznawczym. Moją twórczość charakteryzuje bogata kolorystyka, skomplikowany układ nici, różnorodność faktur i częste tematy abstrakcyjne, również symboliczne.

Inspirują mnie przede wszystkim emocje, co zyskuje pełnię ekspresji w palecie kolorów jaką używam w moich haftach. Każda emocja, jaką przeżywamy powstaje z myśli, każda myśl, to energia, która ma siłę sprawczą. Kolory i kształty, kompozycja, dynamika ściegów są jak lustrzane odbicie myśli. Dlatego moje prace emanują energią, radością,

Więcej dowiesz się czytając stronę nibyniebo.com – jest tam opisane przesłanie jakie niesie moja sztuka, a także czym są moje wartości i dlaczego to wszystko robię. Zajrzyj również do galerii moich prac w zakładce works.

FAQ Warsztatów Haftu na Tamborku z Nibyniebo

Jakie materiały będą na warsztatach haftu nowoczesnego?

materiały na warsztatach haftu nowoczesnego

Użyjemy najwyższej jakości bawełnianych mulin DMC, tamborka 16 cm od DMC oraz igieł do haftu DMC w dwóch rozmiarach. Do wykonania pracy będą też zapewnione nożyczki precyzyjne, ołówek, materiał, elementy z modeliny Fimo i krótki poradnik haftowania.

Ile trwają warsztaty haftu na tamborku?

warsztaty haftu na tamborku

Spotkanie trwa 3 godziny. Po spotkaniu zarezerwuj sobie kilka minut na zrobienie grupowego zdjęcia.

Od czego zacząć naukę haftu?

Materiały i przybory niezbędne do haftu

Najlepiej od poznania kilku podstawowych niezbędnych informacji – o materiałach, technice i zasadach komponowania. Wszystkie te rzeczy omawiam w przystępny sposób w trakcie warsztatów haftu nowoczesnego. Kolejnym niezbędnym etapem jest praktykowanie zdobytej wiedzy, rozwijanie umiejętności i obieranie celów artystycznej twórczości. Spotkanie ze mną może być świetną zachętą do rozpoczęcia przygody hafciarskiej. A może być też odkryciem nowych rzeczy o dziedzinie sztuki tekstylnej którą już znałaś.

Czego nauczę się na zajęciach haftu nowoczesnego z Nibyniebo?

Techniki haftu nowoczesnego

Poznasz wszystkie podstawowe czynności niezbędne do rozpoczęcia haftu. Nakładanie tkaniny na tamborek, przenoszenie wzoru na tkaninę, planowanie kompozycji, wybór palety kolorów, dobór technik hafciarskich, różne techniki urozmaicania faktury haftu, kreatywnego podejścia do haftu, kilku konkretnych dekoracyjnych technik haftu tradycyjnego.

Dla kogo są przeznaczone Warsztaty Haftu na Tamborku?

Dla początkujących – którzy nie mieli do czynienia z haftem (najmłodsza uczestniczka miała 16 lat). Wystarczy, że masz chęci i nastrój do tworzenia. Dla tych również, którzy znają haft, bo jak w każdej dziedzinie można nauczyć się czegoś nowego. Moje podejście do haftu jest na tyle nietypowe, że jestem w stanie nauczyć Cię wielu nowych technik, modyfikacji i kreatywnego podejścia do tematu.

Gdzie się odbywają Warsztaty Haftu na Tamborku z Nibyniebo?

Studio haftu

Moje warsztaty organizuję gościnnie w pracowniach rękodzielniczek i artystek z całej Polski. Byłam już w Gdyni w pracowni Agnieszki “Lilki Szpilki”. Ale także w małych klimatycznych kawiarniach lub herbaciarniach. Odwiedzam większe miasta. Kolejne warsztaty odbędą się w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Relacje z minionych warsztatów haftu w 2020r.

Zapraszam Cię do poczytania o warsztatach, które miały miejsce w 2020 roku w różnych dużych i małych miastach Polski. Przeczytaj w jakich pracowniach i lokalach prowadziłam zajęcia. Może masz sugestie u kogo poprowadzić następne. A może jesteś właścicielką/właścicielem ciekawego miejsca – daj znać jeśli chcesz współpracować. Chcesz bym odwiedziła Twoje miasto? Napisz wiadomość, albo komentarz.

Warsztaty w Gdyni

W styczniu spotkanie poprowadziłam w przepięknym studiu Lilki Szpilki należącym do Agnieszki Nowickiej. Agnieszka prowadzi warsztaty cykliczne i weekendowe na których uczy szycia różnych użytkowych rzeczy. Pracuje z młodzieżą i z osobami dorosłymi. Można się u niej nauczyć szycia sukienek, plecaków i serduszek. W jej pracowni można nabyć kosmetyki od polskich ekologicznych producentów i bardzo ciekawe książki.

warsztaty haftu na tamborku

Były ciasteczka, herbata i kawka, mnóstwo inspiracji i 11 wyhaftowanych oczek podczas zajęć. Najmłodsza uczestniczka miała 16 lat 🙂

Poznań – Warszataty haftu z Nibyniebo

Warsztaty haftu na tamborku z Nibyniebo

W styczniu spotkałyśmy się w Ptasim Radio, przepięknej restauracji w stylu rustykalnym. Przy kawce i herbatce haftowałyśmy i rozmawiałyśmy o kreatywności i sztuce.

Warsztaty w Szczecinie

Szczecinie było fajnie! Było nas 10 i każde oko wyszło zupełnie inaczej, z indywidualnym charakterem i z zaskakującymi rozwiązaniami! Większość uczestniczek była początkująca i z luźnych rozmów na koniec wynikło, że wiele z nich polubiło haftowanie i nawet myślą o kontynuacji. Z pewnością warsztaty w Szczecinie powrócą, prawdopodobnie z nowym tematem hafciarskim i modelinkowym.

Lista wpisów na blogu po Polsku:

Justyna Wołodkiewicz